Lot of keuze?

Stenen in het hoofd – Chris Huinder – Uitgeverij Palmslag – 141 blz.

stenen in het hoofdChris Huinder (1950) studeerde Politicologie en Kunstgeschiedenis. Hij werkte als freelance journalist in Portugal, fractiemedewerker in de Tweede Kamer, coördinator van een fondsorganisatie, sociaalwetenschappelijk onderzoeker en bestuurssecretaris van een multicultureel kenniscentrum Hij publiceerde eerder een roman’ en enkele van de verhalen uit deze bundel zijn eerder digitaal gepubliceerd.

In het nawoord vertelt de schrijver over de keuze van de afbeelding op de cover. Dit is ‘de keisnijding’ van Jeroen Bosch. Hij legt zijn interpretatie uit over dit kunstwerk en waarom het hem inspireerde tot het schrijven van deze bundel. Je kunt eindeloos filosoferen over de daadwerkelijke bedoeling ervan, net als raden naar de motivatie en bedoeling van keuzes die mensen maken op cruciale momenten van het leven. En dat is waar het om draait in de negen korte verhalen in deze bundel.

Mensen maken soms koppig een keuze en jagen stug hun dromen na, zoals op de achterflap staat vermeld, en soms pakt dat niet zo goed uit. Komt dit door pech, het noodlot of wat anders en wat is hun reactie daarop?

Stenen in het hoofd, zou kunnen slaan op ‘niet goed bij je hoofd zijn’(naar een Brabants spreekwoord) en de hoofdpersonen in deze verhalen zijn op het moment van hun keuze niet altijd helemaal helder denkend. Deze bundel telt dus negen korte verhalen. Soms wel met heel mooie en lange zinnen. Ik hou persoonlijk niet van lange zinnen, zeker niet als ze erg theatraal zijn en overbodig. Hier is dat niet het geval. Er wordt gezegd wat er gezegd moet worden en soms met een mooie en aparte woordkeuze. Weer eens een heel andere vertelstijl dan die ik tot nu toe gelezen heb. Soms merk je dat de verhalen wat ouder zijn (vermelding van guldens i.p.v. euro’s) maar de verhalen zijn zeker niet gedateerd. Het zijn verhalen met zeer uiteenlopende personages, ieder met een eigen probleem, keuze en beslissing. Sommige verhalen spraken me wat meer aan dan andere, maar over het algemeen een prettig leesbare bundel.

Conny Schelvis

Andere recensies

De ontdekking van Holland – Jan Brokken – Atlas Contact – 302 blz. Dit boek draait om Hotel Spaander in Volendam. Al in de jaren tachtig van de vorige eeuw werd Jan Brokken attent gemaakt op het feit dat het ooit een verzamelplaats was...
Lees verder Categorie: Geschiedenis, Kunst & Cultuur, Non-fictie
| Reageer!
Ugly Girls – Lisa Bjärbo, Johanna Lindbäck, Sara Ohlsson – Vertaling: Lammie Post – Ploegsma – 256 blz. Toen ik dit boek in handen had vond ik het al heel bijzonder om te zien dat het door drie verschillende auteurs was geschreven. En nadat...
Lees verder Categorie: Young Adult
| Reageer!
Het eiland van Anna, Schokland en de geschiedenis van een thuis – Eva Vriend – Atlas Contact – 285 blz. In augustus 2023 bracht ik samen met mijn man een bezoek aan Schokland, het voormalige eiland in de Noordoostpolder, dat sinds 1995 tot het...
Lees verder Categorie: Boek van de week, Geschiedenis, Non-fictie
| Reageer!