Mysterieus middeleeuws verhaal

26-oktober-2016 | Categorie: Fantasy & Science Fiction

Tweestrijd – Ton Theunis – De Kring – 381 blz.

tweestrijdTon Theunis (1959) werkte zeventien jaar in allerlei functies voor het ministerie van Justitie en schreef thrillers gebaseerd op zijn ervaringen in de criminele wereld. Hij is algemeen directeur van Witch World, het themapark dat naar verwachting in 2019 zijn poorten zal openen rondom het Kasteel van Almere. Centraal daarin staan de avonturen van Elaine en haar vrienden. De hoofdpersonen uit de WitchWorld-legenden waarvan Tweestrijd het eerste deel is.

Tweestrijd brengt ons naar 753 na Christus, de donkere Middeleeuwen. Jonkvrouwe Elaine van Berlichem wordt door haar ouders naar het klooster gestuurd om te studeren. Ze raakt er bevriend met Pippijn, Ivar en de trol Toerio. Wanneer de stichter van het klooster, Bonifacius, verdwenen lijkt te zijn in het gevaarlijke moerasgebied roept Elaine haar vader voor hulp. Haar vader trekt het gebied in met zijn ridders en soldaten maar verdwijnen ook. Elaine besluit met haar vrienden op zoek te gaan naar haar vader. Ze komen bij een geheimzinnig kasteel waar een duistere vrouw op hen wacht…

Het boek heeft een mooie donkere cover, een vleugje mysterieus komt het over, wat al snel mijn nieuwsgierigheid wekte. Als ik dan ook nog lees dat het voor liefhebbers van Harry Potter en De Grijze Jager wordt aanbevolen, zijn de verwachtingen hoog.

26 niet al te lange hoofdstukken met niet al te moeilijk taalgebruik gevolgd door een epiloog maken het boek handzaam en prettig te lezen voor jong en oud. Er komen veel personages in voor, maar er is een duidelijk onderscheid gemaakt tussen de hoofdpersonages en de bijrollen. Ze worden goed geïntroduceerd en ook de omgeving wordt mooi verbeeld. Je waant je al snel in de Middeleeuwen en er is genoeg ruimte voor je eigen fantasie om bepaalde figuren en situaties zelf in te kleuren.

Het verhaal heeft humor, spanning en een goede opbouw. En hoe meer ik het einde van het boek naderde, des te meer ging ik mij afvragen hoe het af zou lopen met Elaine. Ik was zeer verrast door het verhaal en het einde van dit eerste deel. Het laat vragen open die ik heel snel in een vervolg beantwoord hoop te krijgen. Het is een inderdaad een verhaal voor jong en oud en het heeft mijn verwachtingen zeker waar gemaakt.

Conny Schelvis

Pin It

1 Reactie

Boek van de Week

Nederlands grootste vissersdorp gefileerd

Categorie: Boek van de week, Mens & Maatschappij, Non-fictie, Religie

De ontdekking van Urk – Matthias M.R. Declercq – Podium – 326 blz. Bij de naam “Urk” zal iedere Nederlander wel denken aan vis, kotters, gelovig, kerken en een aantal zal wellicht ook denken aan…

Boek van de week archief

25-november-2020 | Lees verder | Reageer!